KONSULTANT TECHNICZNO - HANDLOWY

Jeżeli nie są Państwo pewni które części zamówić do swojego kompresora prosimy o kontakt telefoniczny do naszego konsultanta technicznego .

Nasz konsultant techniczny doradza i przyjmuje zamówienia od poniedziałku do piąteku w godzinach od 8:00 do 14:00 pod numerem telefonu : 600569568

 

  • LOGO WAN
    LOGO WAN
  • MADE IN POLAND
    MADE IN POLAND

Sprężarki śrubowe olejowe WAN z falownikiem

Sprężarki śrubowe zmienoobrotowe z falownikiem (FL)

W dobie wzrostu cen energii coraz większym powodzeniem cieszą się kompresory zmienoobrotowe. Wszystkie agregaty śrubowe WAN-NK mogą współpracować z falownikami (typoszereg – FL). Uniwersalna konstrukcja obudowy naszych maszyn pozwala zainstalować falownik zarówno na etapie produkcji jak i później - podczas eksploatacji, już u użytkownika. Sprężarki zmienoobrotowe dedykowane są zwłaszcza w przedsiębiorstwach, gdzie występują duże wahania poboru sprężonego powietrza w skali doby bądź tygodnia. Zastosowanie falownika umożliwia poza wymiernymi korzyściami energetycznymi - wydłużyć znacząco trwałość samej sprężarki.

Najważniejsze zalety układów zmienoobrotowych to:

1. Obniżenie kosztów eksploatacji (głównie zużytej energii elektrycznej). Okres zwrotu nakładów na zakup fa­lownika zwraca się już po kilku miesiącach.

2. Łagodny rozruch - przyspieszanie i zwalnianie przedłuża żywotność sprężarki jak również wpływa korzystnie na instalację elektryczną (ograniczenie prądów rozruchowych)

3. Wąska histereza między górnym i dolnym ciśnieniem dostarczanego powietrza również wpływa na obniżenie kosztów.

4. Współczynnik mocy (cos φ wynosi 1) nie pogarsza parametrów zasilania z uwagi na pracę silnika pod obciążeniem nominalnym.

5. Szybka reakcja na zmiany ciśnienia – regulator PID reaguje w milisekundach dążąc do osiągnięcia zadanego poziomu ciśnienia.


Płatność za sprężarkę tylko przelewem na podstawie faktury Pro – Forma .

Zapytaj o produkt i poznaj cenę u naszego handlowca .