Dział handlowy :

Zamówienia na nowe maszyny i części zamienne przyjmowane są pod adresem   

e-mail:  kompresorek@poczta.internetdsl.pl

lub telefonicznie pod numerem : 

600 569 568, tel. fax. : 54 237 01 49

Cennik transportu do klienta

Części zamienne i materiały eksploatacyjne:

- do 30 kg: 25 PLN Brutto przy płatności przelew i 35 PLN Brutto przy płatności pobranie.

- przesyłki powyżej 100 kg: wg. poniższego taryfikatora tj. 1,5 % wartości faktury netto, lecz nie mniej niż 184,50 PLN Brutto.

sprężarki tłokowe, śrubowe, spiralne, doprężacze, zbiorniki, sprężarki ( jako zespoły zamienne ) , osuszacze :

- koszt transportu wynosi 1,5 % wartości faktury netto , lecz nie mniej niż 184,50 PLN Brutto.

 

  • LOGO AIRPOL
    LOGO AIRPOL
  • MADE IN GERMANY
    MADE IN GERMANY

Filtry sprężonego powietrza AIRPOL typu FP do 16 Bar


Filtry pyłowe

Filtry pyłowe to filtry usuwające ze sprężonego powietrza cząsteczki stałe. W zależności od stopnia filtracji najczęściej występują jako filtry zgrubne oraz jako filtry dokładne. Powietrze przepływa przez wkład filtra od środka do zewnątrz. Cząsteczki stałe znajdujące się w sprężonym powietrzu są wyłapywane i zatrzymywane we wkładzie. Im większa ilość zanieczyszczeń stałych zostaje zatrzymana tym mniejsza jest zdolność filtra do dalszego ich przechwytywania oraz tym większy jest spadek ciśnienia generowany przez filtr. Proces wyłapywania i zatrzymywania zanieczyszczeń stałych ze sprężonego powietrza odbywa się dzięki następującym zjawiskom:


Efekt sita

Wszystkie cząsteczki, które mają większy rozmiar niż przestrzenie pomiędzy włóknami wkładu filtra zostają zatrzymane i unieruchomione. Zwykle są to cząsteczki o wielkości powyżej 10 mikronów.


Zderzenia bezwładnościowe

Dotyczą stosunkowo dużych cząsteczek (powyżej 5 mikronów) i/lub dużych prędkości gazu. Gdy przepływ prądu powietrza zmienia swój kierunek w pobliżu włókna wkładu filtrującego, cząsteczka jest zbyt ciężka aby dostosować się do tej zmiany. Jej inercja powoduje, iż uderza we włókno wkładu i zostaje zatrzymana.


Przechwytywanie

Ma miejsce gdy cząsteczka przemieszczając się przez włókna wkładu nie podąża za przepływem prądu powietrza a promień cząsteczki jest większy niż odległość między linią prądu a obwodem włókna. Wówczas cząsteczka zostaje przechwycona dzięki siłom kohezji lub adhezji. Zazwyczaj w ten sposób wyłapywane są cząsteczki powyżej 0,1 mikrona.


Dyfuzja

Zwana również "Ruchami Browna" dotyczy najmniejszych cząsteczek o wielkości poniżej 0,3 mikrona. Mają one tendencje do chaotycznego poruszania się wskutek wzajemnych zderzeń. Powoduje to, iż tor poruszania się tych cząsteczek jest nieprzewidywalny a przechwytywanie przez filtr przypadkowe.


Filtry węglowe

Filtry węglowe to filtry usuwające ze sprężonego powietrza pary oleju oraz zapachy. Wkład takiego filtra wypełniony jest węglem aktywowanym a filtracja odbywa się na zasadzie adsorpcji. Węgiel aktywowany ma postać głębokiego złoża w formie granulatu, dzięki czemu posiada dużą powierzchnię zewnętrzną, na której może zachodzić zjawisko adsorpcji zanieczyszczeń. Sprężone powietrze przepływa przez wkład filtra od wewnątrz do zewnątrz i trafia na porowatą powierzchnię zewnętrzna wkładu, która zapobiega przedostawaniu się pyłu, jaki jest wytwarzany przez węgiel aktywowany w procesie filtracji.

 

Płatność za filtry tylko przelewem na podstawie faktury Pro Forma.

Najeżdżając na zdjęcie myszką  powiększysz miniaturkę

 

Uzdatnianie sprężonego powietrza – katalog w PDF

kliknij tutaj

kliknij aby otworzyć kartę katalogową