Dział handlowy :

Zamówienia na nowe maszyny i części zamienne przyjmowane są pod adresem   

e-mail:  kompresorek@poczta.internetdsl.pl

lub telefonicznie pod numerem : 

600 569 568, tel. fax. : 54 237 01 49

Cennik transportu do klienta

Części zamienne i materiały eksploatacyjne:

- do 30 kg: 25 PLN Brutto przy płatności przelew i 35 PLN Brutto przy płatności pobranie.

- przesyłki powyżej 100 kg: wg. poniższego taryfikatora tj. 1,5 % wartości faktury netto, lecz nie mniej niż 184,50 PLN Brutto.

sprężarki tłokowe, śrubowe, spiralne, doprężacze, zbiorniki, sprężarki ( jako zespoły zamienne ) , osuszacze :

- koszt transportu wynosi 1,5 % wartości faktury netto , lecz nie mniej niż 184,50 PLN Brutto.

 

  • LOGO AIRPOL
    LOGO AIRPOL
  • MADE IN POLAND
    MADE IN POLAND

Sterowanie grupą sprężarek AIRPOL

Zastosowanie układu sterowania grupą sprężarek eliminuje konieczność ingerencji osób obsługujących maszyny w nastawy, minimalizuje zużycie energii elektrycznej i zapewnia równomierne obciążenie pracą.

Nadzorowanie i sterowanie pracą grupy sprężarek podłączonych do wspólnej sieci sprężonego powietrza możliwe jest poprzez zastosowanie sterowników: typu AIRPOL – POWER - CONTROL MS-385-24V i AIRPOL POWER CONTROL MS4CMPX (całkowicie niezależnego sterownika zewnętrznego).

Sterownik AIRPOL POWER CONTROL MS4CMPX przeznaczony jest do maszyn, które są wyposażone w sterownie tradycyjne, w tym do sterowania pracą sprężarek tłokowych. Do sterownika jest podłączony przetwornik ciśnienia, a wartość ciśnienia jest ustawiana programowo, co znacznie ułatwia obsługę systemu. Sterowniki te pełnią nadrzędną rolę nad indywidualnymi układami sterowniczymi poszczególnych maszyn. Standardowo każdy sterownik jest dostarczany z oprogramowaniem do sterowania grupą sprężarek. Maksymalnie można połączyć ze sobą 4 sprężarki, które komunikują się za pomocą złącza szeregowego RS232. Maszyny obsługiwane przez sterownik są załączane i wyłączane z przesunięciem czasowym co zapobiega przeciążeniu sieci elektrycznej.

Sterowanie sprężarkami możliwe jest w dwóch trybach: sekwencyjnym i kaskadowym. Sterowanie sekwencyjne zalecane jest do sprężarek o porównywalnej wielkości. W trybie sekwencyjnym zadaniem sterownika jest takie załączanie maszyn, by czas ich eksploatacji był wyrównany. Natomiast sterowanie kaskadowe jest przeznaczone do maszyn o różnych wielkościach. Przy ustawieniu kaskadowym jedna sprężarka – zazwyczaj ta o największej wydajności – przeznaczona jest do pracy ciągłej. Pozostałe maszyny wspomagają ją i pracują w okresach szczytowego poboru sprężonego powietrza.

Pracownik obsługujący sprężarki nastawia tylko górną i dolną wartość ciśnienia, które ma być utrzymywane w zbiorniku powietrza oraz czas rotacji parametrów. Resztę ustawień realizuje sterownik (w tym podział ciśnień załączania poszczególnych sprężarek). Sterownik sprężarki oznaczonej numerem 1 przyjmuje funkcję sterownika

głównego i na bieżąco kontroluje stany pracy pozostałych sprężarek. Jeżeli jakakolwiek sprężarka uległa awarii sterownik wyklucza ją z systemu i układ funkcjonuje z pozostałymi sprężarkami. Załączanie i wyłączanie całego systemu, oraz kontrola najważniejszych parametrów odbywa się ze sterownika głównego, co znacznie ułatwia

sterowanie. Włączenie w układ komputera PC umożliwia zdalne sterowanie systemem oraz ułatwia obsługę serwisową. Istnieje bowiem możliwość odtworzenia historii pracy sprężarek w okresie eksploatacji. Przy bardzo zmiennym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze można podłączyć do wspólnej sieci kilka sprężarek o podobnej wydajności wraz z przetwornicą częstotliwości. Wówczas jedna maszyna jest sterowana przy użyciu przetwornicy, natomiast pozostałe są sterowane w tradycyjny sposób: START – PRACA POD OBCIĄŻENIEM – BIEG JAŁOWY – STOP. Regulacja wydajności sprężarki przy użyciu przetwornicy częstotliwości ma także tę zaletę, że oprócz płynnego dostosowania się do aktualnego zużycia sprężonego powietrza utrzymuje ciśnienie w sieci na stałym, zadanym poziomie. Ciśnienie w sieci sprężonego powietrza mierzone jest za pomocą przetwornika ciśnienia z wyjściem prądowym, który z kolei podłączony jest do regulatora PID przetwornicy.